Broeikassen
Tijdens de hittegolf blijkt dit voordeel echter ook een nadeel: door het vele glas zijn deze woningen een broeikas geworden. En omdat er veelal geen koeling in de gebouwen is opgenomen, is het er niet uit te houden. Ik hoor om me heen verhalen over huisdieren die zijn overleden door oververhitting, omdat niet konden ontsnappen aan de warmte.
De huidige manier van bouwen blijkt niet geschikt om deze extreme temperaturen op te vangen. De gebouwen zijn eenvoudigweg niet in staat de warmte buiten te houden.
Slapen in de kelder
Ook bij ons thuis kwam de temperatuur ’s nachts niet onder de 34 graden. En er stond geen zuchtje wind. Veel gezinnen die we kennen gingen met z’n allen in de kelder slapen; de enige plek waar het nog enigszins te doen was.
De school van de kinderen ging twee dagen voor het begin van de zomervakantie dicht, omdat er ook hier geen koeling was en het daardoor onverantwoord was om de kinderen nog op te vangen. De laatste werkdagen voor de vakantie waren daardoor een beetje chaotisch, maar het vooruitzicht dat we de koelte van het water op zouden gaan zoeken, maakte veel goed.
Desolation
Onze vakantie begon met een kayaktocht in Desolation Sound, een natuurgebied zo’n 250 km ten noordwesten van Vancouver. Dit is een kustgebied en bestaat uit kleine eilandjes, met bos en een rijk zeeleven. Er komen beren, zeehonden, orka’s en andere soorten walvissen voor.
Het water in het gebied is relatief warm omdat de getijdenstromen vanuit het noorden en het zuiden van Vancouver Island er elkaar ontmoeten en het water daardoor veel tijd heeft om op te warmen.
Back to nature
In het gebied zijn – middenin de wildernis – een aantal kampeerplaatsen gemaakt met een vlonder voor je tent, een outhouse (toilet zonder water), een picknicktafel en een bearproof box voor de opslag van voedsel. Onder leiding van een gids gingen we met zeekayaks een aantal dagen doorbrengen in de wildernis. Back to basic dus; alle kampeerspullen en voedsel namen we mee in de kayaks.